Армію путіна закатають у бетон! Україна насправді нічого ще і не починала – Обухов

Глава країни-агресора росії Володимир путін стверджує, що рашисти “ще нічого не починали” в Україні, але насправді нічого не починала сама Україна.Усього за кілька місяців завдяки новим постачанням високоточної сучасної зброї ситуація на фронті кардинально зміниться. Армію путіна ЗСУ “закатають у бетон”.Ворогу не вдасться приховати втрати своїх військових у цій війні, бо вони є колосальними. Коли вони наблизяться до “позамежної” позначки в 100 тис., похорон буде в кожному селі, в кожному місті росії.

Таку думку в інтерв’ю OBOZREVATEL висловив голова Фонду “Стоп Інформ Терор росії” Герман Обухов.– російський ВЦВГД провів нове “закрите” соцдослідження. росіян запитували про ставлення до “спецоперації” в Україні. Водночас 30% відповіли, що війну необхідно зупинити. Ми розуміємо, що довіри до таких “досліджень” немає, але чи припускаєте ви, що у випадку з війною в Україні у росіян буде те саме, що і з “кримнаш” – спочатку ейфорія, потім розчарування?

– Тут не просто розчарування, тут буде гірше. У Криму була зовсім інша історія, майже безкровна. Тут реальна війна з тисячами жертв, усе зовсім по-іншому. Впливатиме на росіян не стільки сама війна, скільки економічні зміни в росії. Вони вже почали впливати.Але це можна було передбачити – що буде збільшуватися не кількість прихильників війни, а навпаки, кількість противників. Це працює в будь-якій країні і в тих же США. Згадайте В’єтнамську війну. Антивоєнні настрої наростали з кожним роком, бо звідти надходили труни й у людей виникали запитання: навіщо ми воюємо там?

– Через колосальні втрати, які зазнає в цій війні армія росії, її часто порівнюють із війною в Афганістані, в якій Радянський Союз втратив близько 15 тис. військовослужбовців. В Україні лише за кілька місяців загинуло вже понад 38 тис. росіян. Є перехоплення телефонних розмов окупантів, вони також нарікають на катастрофічну ситуацію. Чи можна говорити про якусь психологічну відмітку втрат, коли у свідомості росіян розпочнуться кардинальні зрушення?

– Звичайно, такі втрати впливатимуть на суспільство дуже сильно. Якщо цифра втрат досягне 100 тис., це буде просто неймовірно, її буде неможливо приховати, вона все одно просочуватиметься через інтернет, у спілкуванні між людьми тощо.

“Фюрер” каже, “ми ще нічого не розпочинали”. А насправді тут ще нічого не починалось, оскільки ленд-ліз у повному обсязі ще не пішов. Ті ж HIMARS та інші установки також ще не надійшли в тій кількості, яка очікується. Якщо їх буде 50 штук, плюс європейські установки, плюс у вересні поставлять кілька дивізій F-16 – що там робитиме російська армія? Їх просто закатають у бетон. Там просто не буде чим воювати.

За радянських часів ніхто не знав, що відбувається в Афганістані, все приховувалося. Але зараз століття інтернету, мобільних телефонів, нічого приховати неможливо.– Так, але пропаганда знайшла чудовий вихід. Коментуючи фото та відео втрат окупаційної армії або їхніх воєнних злочинів, вони заявляють: це інсценування, постановка.– Але я не уявляю, як “інсценуванням” можна пояснити втрати. 50 тис. загиблих – це не кілька тисяч. Це означає, що в кожній області, у кожному районі буде похорон. Приховати це не можна.

Найсумніше, що досі немає можливості захистити міста України від цих ракетних ударів та бомбардувань. Якби Захід зміг це зробити, вчасно поставити всі ці ППО та ПРО, коли в кращому разі долітала б одна ракета з десяти, то все було б зовсім інакше, була б зовсім інша картина. Москва б намагалася щось робити, але нічого б із цього не виходило.

– Справді, зараз путін активно використовує ракети для атак на Україну, але ж це не останній його аргумент. Якщо нам дадуть ефективні системи ППО та ПРО, якщо наші міста будуть захищені, він може вдатися до ядерного аргументу. Чи ні?

– Шанс є, але він зовсім мізерний. По-перше, є ланцюжок виконавців, по-друге, путіна попередила та сама Британія про те, що вона залишає за собою право відповісти тим же зі своєї території, не консультуючись ні з Вашингтоном, ні з НАТО.

По-третє, після цього на росію чекає повна ізоляція, і це найістотніше. Вже ніякий Китай, ніяка Індія і, найімовірніше, ніякий Ірак та жодні країни Африки вже не торгуватимуть із росією. Це буде повна та абсолютна блокада.

На мій погляд, у таких умовах можна прожити років зо два-три. Ніхто нікуди не літає і не їздить, все життя лише всередині. Тільки всередині країни ти можеш щось робити і годувати людей. Все. Тому що ядерна зброя – це не військова зброя, це зброя масового ураження проти країни та народу.

Крім того, воєнні злочинці – боягузи, напевно, вони ще хочуть пожити. У разі ядерної війни вдасться прожити кілька місяців, а у разі удару НАТО у відповідь – кілька днів. А ці правителі не такі старі, всім близько 70 років. До 90 могли б дотягнути.

– Що, на вашу думку, є головною умовою для звільнення всіх окупованих територій України? Це ленд-ліз, захист наших міст від ракетних ударів чи ще щось?

– Усе разом. Надання найсучаснішого озброєння, накачування України сучасною технікою і, звісно, фінансова підтримка. За кілька місяців картина буде зовсім іншою, ніж сьогодні.

Інша річ, що продовжуватимуться втрати серед населення та військових.

Найближчим часом ми плануємо розпочати кампанію в Європі з утвердження росії як країни з фашистським режимом. Є п’ять ознак неонацистської держави, і путінська Росія цілком відповідає їм. Ідеологічна складова дуже важлива.

– До речі, США готуються до визнання росії країною-спонсором тероризму. Це ж хороше рішення?

– Так, це непогано, але треба визнавати росію не спонсором тероризму, а державою-терористом. Але на це сенатори та Конгрес не підуть, це надто сильно.