Литва заборонила в’їзд патріарху Кирилу: санкції запровадили без рішення ЄС

Литва заборонила в’їзд на свою територію патріарху московському та всієї Русі Кирилу (Володимиру Гундяєву), незважаючи на його відсутність у списках санкцій ЄС. Таке рішення ухвалили через підтримку Гундяєвим Росії проти України.

Інформацію підтвердило МЗС Литви, повідомляє Delfi. “Патріарх Кирил, близький соратник Володимира Путіна, є одним з найактивніших прихильників війни проти України, він неодноразово публічно схвалював агресію, яку здійснює Росія”, – заявили в литовському відомстві.

Як уточнили в Міністерстві закордонних справ Литви, главу РПЦ було внесено до списку небажаних осіб ще 23 червня. Там зазначили, що патріарх Кирил свідомо заперечує територіальну цілісність та суверенітет України, а також виправдовує та підтримує агресивні дії РФ, які грубо порушують норми та принципи міжнародного права.

Раніше главу РПЦ Кирила виключили із шостого санкційного пакету ЄС на фінальному етапі прийняття обмежень. На цьому наполягла влада Угорщини.Після цього міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявляв, що Литва добиватиметься повторного внесення Кирила до списків санкцій. Поки що цього зробити не вдалося.