Мрія не лише українців а й цілого світу стала реальністю: Гляньте що вирішили зробити з путіним – трибунал над російським диктатором

Петицію про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та притягнення до відповідальності президента РФ Володимира Путіна та його поплічників підписали вже понад 1,8 мільйонів людей. Ця петиція була опублікована у березні на платформі Avaaz, вона продовжує набирати підтримку попри вимоги Росії до платформи видалити її.Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликає людей по всьому світу долучитися до відновлення справедливості і підписати петицію “Путіна під трибунал”. Відповідний заклик з’явився на Facebook-сторінці МЗС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вперше закликав міжнародну світову спільноту створити спецтрибунал щодо злочину агресії проти України. Відтоді ця ініціатива отримала підтримку юридичної спільноти та громадянського суспільства, ПАРЄ, Європарламенту, ПА НАТО та ПА ОБСЄ. Підтримали її й вже понад 1,8 мільйона людей, що підписали відповідну петицію, яка була опублікована 14 березня на платформі глобальної громадської організації Avaaz.“Віддавши наказ напасти на Україну, Путін вчинив злочин агресії, найтяжчий з усіх злочинів проти міжнародного миру. Цей злочин не може і не має залишитися безкарним. Саме тому ми закликаємо наших міжнародних партнерів підтримати створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Світова громадська підтримка ініціативи дуже важлива. Ми закликаємо людей по всьому світу підписати петицію “Путіна під трибунал”, – сказав Кулеба.

У петиції увага акцентується на необхідності притягнення до особистої відповідальності осіб, причетних до розв’язання та ведення війни в Україні.“Як громадяни всього світу, ми наполегливо закликаємо вас притягнути Путіна та його спільників до особистої відповідальності за їхнє незаконне вторгнення в Україну шляхом створення нового Спеціального трибуналу для покарання за злочин агресії. Ми також закликаємо вас повністю підтримати окреме розслідування Міжнародним кримінальним судом передбачуваних військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні. Без такої відповідальності ніколи не буде миру – ми розраховуємо на вас”, – йдеться у петиції.

У МЗС повідомили, що сам факт існування цієї петиції дуже дошкуляє Кремлю. Російська влада вимагає від Avaaz видалити петицію під назвою “Путіна під трибунал”, яка закликає притягнути до відповідальності російське політичне та військове керівництво, зокрема шляхом створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.“Громадська підтримка цієї ідеї в усьому світі дуже важлива. Avaaz закликав прихильників петиції зібрати більше підписів, щоб досягти позначки у 2 мільйони. Ми приєднуємося до Avaaz і закликаємо підтримати петицію. Маємо довести російським лідерам, що їхні злочини не залишаться безкарними і що позиція світу щодо відповідальність за тяжкі злочини, скоєні російськими посадовцями та військовими в Україні та проти неї, залишається жорсткою”, – наголосили у МЗС.

В Avaaz пообіцяли: після досягнення позначки 2 мільйони підписів розпочнуть пряму співпрацю з визнаними експертами у галузі міжнародного права з усього світу, аби домогтися покарання для Путіна та його поплічників.