На Західній Україні знайшли справжній скарб! Тепер дефіциту не буде. Виявлено величезні поклади. ФОТО

На Закарпатті виявили велике родовище, яке замінить “Артемсіль”.Видобуток харчової та технічної солі у Буштинському родовищі на Закарпатті може перекрити потреби України у цьому продукті на 100%.Таким чином, буде повністю подолано дефіцит української столової солі, яка практично зникла їх магазинів після закриття заводу “Артемсіль”, а також солі дляпосипання доріг взимку.

Проте сіль із Закарпаття з’явиться на українському ринку не одразу.Після попередніх геологічних досліджень на Закарпатті виявили колосальний соляний пласт, що розпочинається з 35 до 500 метрів. Про це повідомив голова Закарпатської ОВ Віктор Микита.За його словами, роботи на родовищі вже стартували в рамках інвестиційної угоди з компанією “Катіон інвест”.“Йдеться про кейс, який дозволить розробляти Буштинське соляне родовище і видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через свердловини з поверхні землі”, – зазначив Микита

Сіль видобуватимуть через свердловини.Перша технічна сіль із родовища надійде на ринки через 6 місяців.Потреба України у ній становить до 450 тис. тонн за зимовий сезон, і Буштинське родовище може її покрити. А вже після розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.